2018 Youth Art Contest Winners2018 Youth Art Contest Winners - VIA Metropolitan Transit

2018 Youth Art Contest Winners

VIA Metropolitan Transit is proud to announce its 2018 VIA Youth Art Contest Winners. Click on any image to view each winning entry below. A complete list of winners also is below.

Winning Art Work

Best of Show - Angelina Gallegos

Best in Show
ANGELINA GALLEGOS
Roosevelt High School

Pre-K 1st Place - Adrian Ramos

Pre-K: First Place
ADRIAN RAMOS
Carvajal Early Childhood Education Center

Pre-K 2nd Place - Arya Head

Pre-K: Second Place
ARYA HEAD
Little School of Keystone

Kinder 1st Place - Natalie Trevino

Kindergarten: First Place
NATALIE TREVIÑO
Camelot Elementary

Kinder 2nd Place - Alan Quiles Jr

Kindergarten: Second Place
ALAN QUILES, JR.
Highland Park Gifted & Talented Academy

First Grade 1st Place - Demontrae Hannah

First Grade: First Place
DEMONTRÁE HANNAH
Camelot Elementary

First Grade 2nd Place - Morgan Branch

First Grade: Second Place
MORGAN BRANCH
Lewis Elementary

Second Grade 1st Place - Nayeli Rendon

Second Grade: First Place
NAYELI RENDON
Elrod Elementary

Second Grade 2nd Place - Kyland Campbell

Second Grade: Second Place
KYLAND CAMPBELL
St. Thomas Episcopal School

Third Grade 1st place - Mia Avitua

Third Grade: First Place
MIA AVITUA
Elrod Elementary

Third Grade 2nd Place - Kiorah Wilson

Third Grade: Second Place
KIORAH WILSON
Fox Run Elementary

Fourth Grade 1st place - Jase Ramirez

Fourth Grade: First Place
JASE RAMIREZ
Roosevelt Elementary

Fourth Grade 2nd Place - Jocelynn Ruiz

Fourth Grade: Second Place
JOCELYNNE RUIZ
Hirsch Elementary

Fifth Grade 1st Place - Jacqueline Loi

Fifth Grade: First Place
JACQUELINE LOI
Wetmore Elementary

Fifth Grade 2nd Place - Martha Paz Roque

Fifth Grade: Second Place
MARTHA PAZ ROQUE
Perales Elementary

Sixth Grade 1st Place - Katelynn Harvey

Sixth Grade: First Place
KATELYNN HARVEY
Luna Middle School

Sixth Grade 2nd Place - Lexy Garcia

Sixth Grade: Second Place
LEXY GARCIA
Scenic Hills Christian Academy

Seventh Grade 1st Place - Ashley Pham

Seventh Grade: First Place
ASHLEY PHAM
Krueger Middle School

Seventh Grade 2nd Place - Christopher Coleto

Seventh Grade: Second Place
CHRISTOPHER COLETO
Vale Middle School

Eighth Grade 1st Place - Aryan Singh

Eighth Grade: First Place
ARYAN SINGH
Bush Middle School

Eighth Grade 2nd Place - Elizabeth Negron

Eighth Grade: Second Place
ELIZABETH NEGRON
Krueger Middle School

Nine Grade 1st Place - Graciela Herrera

Ninth Grade: First Place
GRACIELA HERRERA
Roosevelt High School

Ninth Grade 2nd Place - Chase Hafer

Ninth Grade: Second Place
CHASE HAFER
Cole High School

10th Grade 1st Place - Omar Paz

10th Grade: First Place
OMAR PAZ
McCollum High School

10th Grade 2nd Place - Leslie Alvarez

10th Grade: Second Place
LESLIE ALVAREZ
Edgewood Fine Arts Academy

11th Grade 1st Place - Nicholas Garcia

11th Grade: First Place
NICHOLAS GARCIA
Judson High School

11th Grade 2nd Place - Duyen Nguyen

11th Grade: Second Place
DUYEN NGUYEN
Roosevelt High School

12th Grade 1st Place - Thanh Nguyen

12th Grade: First Place
THAHN NGUYEN
Roosevelt High School

12th Grade 2nd Place - Terin Roberson

12th Grade: Second Place
TEVIN ROBERSON
Cole High School

Complete List of Winners

Attention: The internal data of table “69” is corrupted!